Udział prof. dr. hab. Marka Cieszkowskiego w konsultacjach w Bogocie

W dniach 30 października – 4 listopada 2022 roku profesor doktor habilitowany Marek Cieszkowski uczestniczył w konsultacjach na Uniwersytecie Narodowym Kolumbii w Bogocie w ramach współkoordynowanego przez siebie transkontynentalnego projektu naukowo-dydaktycznego Germanistische Institutspartnerschaft Bogotá – Bydgoszcz – Bayreuth: Junge Generation in der internationalen Teilhabe. Celem konsultacji była wspólna ewaluacja aktywności w pierwszym roku trwania projektu oraz omówienie planów na kolejny rok.

W trakcie konsultacji miały miejsce spotkania z kadrą akademicką Uniwersytetu Narodowego Kolumbii, studentkami i studentami germanistyki oraz władzami wydziału, a także odrębne spotkania w regionalnym biurze DAAD oraz na Uniwersytecie Andyjskim. Udział w konsultacjach był również okazją do zwiedzenia centrum Bogoty, między innymi Placu Boliwara i Muzeum Złota, a także dzielnic na północy miasta.

Dokumentacja fotograficzna znajduje się na stronie internetowej projektu: bogota-bydgoszcz-bayreuth.ukw.edu.pl .